top of page

Léčivé doteky

Dotek je forma Pozornosti, kterou dáváme Tělu.

Tělo touží po Pozornosti, stejně jako celá naše Bytost.

Láskyplný vědomý Dotek… tak málo stačí, aby Tělo začalo tát, roztékat se, jihnout, rozpouštět, odpouštět i propouštět.

… tak málo stačí, aby se Tělo otevřelo léčivému procesu “DOTÝKÁNÍ”…

jen si to dovolit, protože Dotek je Terapie. 

 

 Jako nosný olej používám pro většinu Doteků Kokosový olej v bio kvalitě tedy za studena lisovaný, v němž zůstávají zachovány všechny  drahocenné látky. Podle aktuální potřeby člověka, který přijímá Péči, přidávám ESENCIÁLNÍ OLEJE, jež podpoří celý Proces a posunou ho o několik úrovní hlouběji do Těla.

 

U některých specifických masáží či terapií volím Olej Třezalkový znamý též jako Svatojánský, který si vyrábím sama. Je obohacen dalšími Esencemi, jež potencují jeho možnosti a účinky.

Třezalka dokáže pronikat hluboko do tkání a tam odvádět svou neobyčejnou práci s Tělem I Duší…

 

Pokud je potřeba pak v rámci relaxace provádím teplou bandáž problematických míst pomocí solného zábalu pro mineralizaci a regeneraci svalů I kloubů, event. bandáž chodidel  pro celkové vyživení minerály a stopovými prvky skrze reflexní body plosek.

Relaxační masáž

Dopřát si laskavý dotek je jedním z projevů Sebelásky v praxi. Rozpustit se pod pečujícíma rukama, vypnout Mysl a skrze dotek vnímat pouze Tělo, do něhož se vyplavují hormony štěstí. Celý systém začne pomalu přepínat ze sympatiku (prostoru plného napětí, stresu, stažení, vyčerpání a strachu) do parasympatiku (prostoru uvolnění, rozpouštění, tekutění, zpomalení a klidu).


Na fyzické úrovni relaxačním dotekem dopřeješ péči pokožce, nervovým zakončením, fasciím, svalům i vnitřním orgánům. Podpoříš prokrvení, vyživení a regeneraci tkání. Povzbudíš lymtu a imunitu, zpomalíš a prohloubíš Dech, opustíš Mysl a zůstáváš jen v Těle a v Srdci. Endorfin a serotonin otevřou cestu do Prostoru Radosti a Lehkosti…

 

Pokud si to dovolíme, pak se uvolnění a rozpuštění Těla může stát bránou do Zahrady “Aha” momentů nejrůznějších Uvědomění  a Pochopení. Děje se tak z prostého důvodu…

Pokud je vědomým Dotekem osloveno Tělo, dotkneme se také Srdce… a Srdce má přímý kontakt s Vědomím…

Intuitivní masáž a vibrační ladění

V tomto procesu se v Důvěře odevzdáváš Vědomému doteku. Skrze Vhled, Intuici a Dotek se mohu propojit s tvým Tělem, vnímat bolesti Srdce i nedostatek v Energetickém systému. Skrze Tělo a Vibrace se ty    učíš vnímat, rozpouštět i propouštět; nevytvářet odpor a stále více se v Důvěře odevzdávat laskavosti pečujíciho doteku.


Stresem stažené Tělo pod vědomým Dotekem měkne a taje. Rozpouští různé strachy a obavy  v něm zapouzdřené v podobě otoků, zatvrdlin  nebo bolestivých bodů. Čistí se Fyzické tělo a zároveň se  rozpouští  zamrzlé Emoce, jež jsou vyplavovány spolu s ostatními odpadními látkami. Zvuk pak pomáhá harmonizovat každou Buňku v Těle, uvolňuje energetické blokády a vrací systém do Rovnováhy.

 

 Očista na všech úrovních… fyzické, emoční i energetické… bude tak hluboká a intenzivní,

jak to jen ty sám/sama sobě dovolíš

Detoxikační lymfodrenáž
a celostní práce s Lymfou 

Otoky kotníků, dolních končetin, břicha nebo celého těla, nadváha, celulitida, podbradek, dechové potíže, snížená imunita, alergie, křeče, bolesti svalů či kloubů, únava, nateklé lymfatické uzliny, chronická rýma, zácpa, neplodnost… primární příčinou těchto potíží často bývá špatně fungující lymfatický systém.

 

Funkce lymfatického systému podmiňují a spoluurčují kvalitu života člověka. Takové 3 v 1:  transportér živin, obranné mechanismy těla a čistička odpadů zároveň. Důvody, proč je Lymfa dnes takový problém, jsou jednoduché pro pochopení, a přece často “neřešitelné” pro odstranění: stres a špatné vztahy, minimální nebo špatný pohyb, dlouhé sezení či stání, nefunkční dech, nekvalitní pitný režim a strava. Když k tomu přidáme pohodlnost, rozmazlenost  a nedůslednost dnešního člověka, který není ochoten vzdát se svých zlozvyků a požitků, výsledek je jaký je…

 

Chceme-li znovu obnovit naši továrnu zpracovávající odpadní látky, restartovat obranyschopnost  a rozproudit vody I radost v těle, je dobré začít jeho komplexním detoxem, jehož nedílnou součástí by měl být cyklus ručních lymfodrenáží. Lidské ruce jsou v mnoha ohledech nenahraditelné a platí to i pro práci s lymfou.

 

Pro požadovaný a dlouhodobý efekt vyžaduje Restart lymfatického systému  celostní přístup (tj. masáž, dech, pohyb, strava I pitný režim, skvělá je kombinace se solnou masáží, zábaly atd.) a zároveň podléhá psychosomatickým souvislostem… Stejně jako krev i Lymfa je tekutinou Radosti. Radost je pro ni její největší medicínou. Chceme-li mít dobře fungující lymfatický systém, je třeba zbavovat se zloby, hněvu, vzteku, neodpuštěných křivd a bolestí minulosti.

 

 Mysleme stále na to, že veškeré nádoby v nás I kolem nás jsou propojeny. Už Archimedes to věděl…

Mrtvé moře v kokosu
Solná masáž

Sůl z Mrtvého moře a panenský Kokosový olej… postupné nanášení této teplé směsi na celé Tělo je svými účinky a mnohovrstevným působením velmi léčivým očistným Rituálem a detoxikačním Procesem zároveň.

 

Solná masáž uvolňuje napětí, relaxuje svaly a navozuje pocit čistoty a pohody. Jemný peeling odstraňuje odumřelé buňky kůže a zlepšuje její vzhled I texturu. Olej v kombinaci se solí pokožku hydratuje a chrání před vysušením. Jak se pokožka masáží zahřívá, zvyšuje se průtok krve, to napomáhá vyplavování toxinů I všech ostatních odpadních látek. Právě z tohoto důvodu se také stává neocenitelnou péčí v kombinaci s ruční lymfodrenáží při potížích s lymfou, nadváhou či celulitidou. Zároveň se postupně vstřebává nesmírné množství cenných látek (stopových prvků a minerálů).

 

Samotná masáž trvá 90 minut, celá procedura je min. na dvě hodiny. V rámci relaxace provádím teplou bandáž chodidel pomocí solného zábalu  pro zintenzivnění množství vstřebaných cenných látek a širokospektrálního účinku soli.

Dotek draka

"Až v sobě objevíte Draka, nenechte ho uletět..."

Dračí energie přináší transformaci, moudrost, dlouhověkost, "zvláštní" schopnosti včetně pohybu Prostorem i Časem, také schopnost vysvléct starou kůži a odevzdat vše nepotřebné. Drak učí Magii a vrací se do našeho Života jako symbol věčného transcendentního "Já".

Dotek Draka otevírá Cestu do Temné dračí sluje, Cestu k tvému Vědomí. Tam probouzí vzpomínky, uvolňuje pocity, načítá dávné Vědomosti, propojuje s Moudrostí tvojí Duše. Umožňuje Vhledy, otevírá Intuici, učí "vidět" z vyšší perspektivy a vnímat celistvě...

Masáž DOTEK DRAKA je hluboký meditativní prožitek skrze Tělo, v němž můžeš nahlédnout do prastarého Prostoru sebe sama, létat s ním v Zemi za Zrcadlem, objevit v sobě dračí Sílu, Moudrost i Záměr vlastní Duše...

Na cestě Světem Draků tě čeká laskavý Dotek a průvodní Dračí Meditace s Vizualizací. Můžeš dočerpat energii a kvality ze všech Živlů, jichž se ti v tu chvíli nedostává... Můžeš prožít pocit, že máš křídla ... Že všechno je možné... Že jediné, co potřebuješ je Důvěra v sebe sama...

To všechno můžeš zvědomit a vepsat do svého Života Tady a Teď…

 

Už staří Keltové byli propojeni s dračí sílou skrze kvality jednotlivých živlů:

 OHNIVÝ DRAK jako symbol proměny, energie a mistrovství probouzí entusiasmus, odvahu, vitalitu, vyživí tvůj Vnitřní oheň, pomůže překonat překážky, zažehne Jiskru nového Tvoření, podpoří tě a bude tvým silným ochráncem. ​

 VZDUŠNÝ DRAK probouzi vhled, inspiraci, moudrost i nespoutanost. Učí nás důvěřovat Vnitřnímu hlasu. Jeho hluboké vhledy vyžadují respekt a pokoru. Pomáhá rozpomenout si, že umíme létat.

🪨  ZEMSKÝ DRAK přináší hojnost, rovnováhu, stabilitu I oporu a probouzí sílu. Zrcadlí ti vlastní možnosti a potenciál tvého Vnitřního bohatství, vyživuje jako sama Matka Země.

  VODNÍ DRAK probouzí vášeň, odvahu i soucit a zároveň vede do hloubky emocí, vynáší na světlo zapomenuté vzpomínky a bolestné zkušenosti minulosti, abychom se s nimi vypořádali... uznali je, pochopili a v soucitu propustili.

 

Draci dlouho spali, ale přichází doba jejich probouzení, neboť bez dračí Podpory, Moudrosti a Síly, by naše Cesta byla mnohem bolestnější, náročnější, mnohem více vyčerpávající a mnohem méně nadějná.

Možná tě budí šustění jejich ocasu či závan jejich křídel, tak se přijď s nimi potkat…

SALBOVÁNÍ … Masáž z Pradávna

… Masáž z Pradávna

 

Očistné MYSTÉRIUM pro tvé Tělo i Duši.

Pradávný léčivý RITUÁL.

DOTEK, jež otevírá Vhled skrze Čas a Prostor.

MASÁŽ Dávných Časů.

POMAZÁNÍ Biblickými Oleji.

CESTA, jež tě navrátí zpátky k Sobě.

LÉČENÍ na všech úrovních.

DAR pro tvoje Tělo, Srdce i Příběh.

 

Salbování se provádí jednodruhovými esenciálními oleji, které pronikají do Jádra Buňky… do DNA.

Účinky Posvátného Doteku jsou nedozírné a projevují se adaptogenně, tj. najdou si samy místo, téma či funkci v Těle a pomáhají znovu nastolit rovnováhu, regenerují a chrání tak celý systém.

 

Dotek Posvátných Olejů a jejich proniknutí do nejhlubších prostor v těle:

◌ přináší odpovědi na tvé otázky;

◌ pomáhá uzavřít životní etapu;

◌ laskavě podpoří při odchodu blízké Bytosti;

◌ je láskyplným přivítáním dítěte na tento svět;

◌ pomůže být hlubokou regenerační péčí po náročné onkologické léčbě, při zánětech, nachlazeních aj.;

◌ přináší úlevu a harmonizaci všude tam, kde je to v danou chvíli potřeba a přínosem;

◌ umí pracovat se Záměrem, být Poselstvím, ukázat indicie pro novou Cestu  

Raindrop : Masáž dešťovými kapkami

Výjimečný hluboký laskavý léčivý prožitek,

v němž se prolínají Znalosti starých Mistrů Tibetu, Moudrost severoamerických Indiánům kmene Lakota a mnohoúrovňový léčivý účinek Esenciálních Olejů.

 Tato velmi specifická komplexní harmonizující masážní metoda spojuje sílu Doteku se sílou ESENCIÁLNÍCH OLEJŮ Young Living, které se kapou na tělo z výšky asi 15 cm. Oleje tak s sebou do Těla přináší léčivé Světlo Vesmíru.

 

Vdechování esenciálních olejů během masáže má zásadní vliv, neboť čich je jako jeditý ze smyslů přímo propojen s emociálním řídícím centrem. Proto oleje dokáží přímo ovlivnit to, jak se cítíme.

 

Raindrop technika působí do hloubky kostí, kloubů I páteře; dokáže uvolnit napětí a eliminovat pocity vyčerpání; přináší úlevu a regeneraci svalům; relaxuje a regeneruje; využívá silných antivirových, antibakteriálních a protizánětlivých vlastností použitých esenciálních olejů, čímž pomáhá k posílení imunitního systému. Svými širokospektrálními účinky právě díky olejům, se  může zásadním způsobem podílet na léčbě dalších nejrůznějších potíží se zažíváním, při hormonálních a kožních  problémech, infektech dýchacích cest, také při nedostatečné funkci jater.

 

Více viz Raindrop

bottom of page